Przegląd sprzętu Aeg Mw17e10m

Sprzęt Aeg MW17E10M to nowoczesna pralka o szerokiej gamie funkcji. Pralka ta posiada duże wymiary, dzięki czemu można zmieścić do niej dużo ubrań. Posiada mocny silnik o mocy 1400 W, który zapewnia szybkie i skuteczne odwirowywanie ubrań. Pralka posiada również 15 programów prania, które pozwalają dostosować pranie do rodzaju tkaniny i poziomu zabrudzenia. Co więcej, ma ona szereg dodatkowych funkcji, takich jak wybieranie prędkości wirowania, opcja gotowania i opóźnienie startu. Pralka Aeg MW17E10M jest łatwa w czyszczeniu i ma długą żywotność. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów i nowoczesnych technologii jest to doskonała opcja dla osób poszukujących wytrzymałej i wydajnej pralki.

Ostatnia aktualizacja: Przegląd sprzętu Aeg Mw17e10m

Okresowe badania techniczne samochodu są oczywistym obowiązkiem każdego właściciela auta. Regularne przeglądy pojazdu są najlepszym sposobem na utrzymanie jego sprawności i bezpieczeństwa. Podobnie rzecz ma się w przypadku maszyn budowlanych. Wyłącznie pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i konserwacji możemy spodziewać się ich niezakłóconej i bezawaryjnej pracy.

Obsługa maszyn budowlanych nie jest zadaniem łatwym, dlatego do wykonywania takiego zawodu niezbędne są specjalne uprawnienia. Operatorzy maszyn muszą wykazać się nie tylko szeroką wiedzą na temat ich obsługi, ale także budowy i zasad prawidłowej konserwacji – zauważa nasz rozmówca z firmy Wigropol-LR. Do podstawowych obowiązków operatora należy codzienna obsługa maszyny. Poza tym, konieczne jest poddawanie sprzętu budowlanego fachowym przeglądom technicznym.

Czym jest codzienna obsługa maszyny budowlanej?

Codzienna obsługa maszyny, w literaturze fachowej oznaczana skrótem OC, obejmuje działania, jakie operator musi wykonać każdego dnia przed rozpoczęciem pracy, a dokładniej przed uruchomieniem silnika. Do działań z zakresu OC zaliczamy dokręcenie kół, sprawdzenie stanu ogumienia i ciśnienia w oponach.

Dodatkowo, operator w ramach obsługi codziennej maszyny budowlanej musi skontrolować stan połączeń skręcanych, spawanych i nitowanych, upewnić się, że nie ma żadnych wycieków w układach paliwowym, hamulcowym i hydraulicznym. Sprawdzić należy także poziomy płynów w poszczególnych układach oraz napięcie paska klinowego.

Po uruchomieniu silnika, operator musi jeszcze dokonać oględzin oświetlenia i wycieraczek, sprawdzić pasy i działanie sygnału dźwiękowego. Wszystkie te czynności nie tylko zapewniają bezpieczeństwo pracy na placu robót, ale także pozwalają szybko wykryć i naprawić ewentualne usterki, co pozwala zapobiec poważniejszym uszkodzeniom maszyny.

Przeglądy techniczne maszyn budowlanych

Bez względu na to, jak ostrożny i profesjonalny operator pracuje na danym sprzęcie, poszczególne elementy ulegają nieuchronnie zużyciu. Właśnie dlatego każdą maszynę należy poddawać regularnym przeglądom, zgodnie z harmonogramem zalecanym przez producenta. Wszystkie informacje na temat obsługi maszyny znajdziemy w dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR), która zawiera instrukcję obsługi, książkę gwarancyjną i katalog części zamiennych do maszyny budowlanej.

Przeglądu technicznego maszyn budowlanych dokonuje się zazwyczaj co 500, 1000 i 2000 motogodzin. Podczas profesjonalnego badania serwisant wymienia wszystkie filtry i płyny eksploatacyjne. Poszczególne podzespoły poddawane są regulacji i smarowaniu, likwidowane są także ewentualne wycieki.

Dbałość o systematyczne przeglądy techniczne maszyn to najlepszy sposób na utrzymanie sprzętu budowlanego w dobrym stanie, co przekłada się na zmniejszenie awaryjności oraz przedłużenie sprawności poszczególnych podzespołów i całego urządzenia.

Artykuł sponsorowany

Regularny serwis sprzętu medycznego jest niezbędny dla jego prawidłowego działania. W przypadku aparatury ratującej lub podtrzymującej życie np. respiratorów i defibrylatorów sprawność aparatury medycznej jest sprawą życia i śmierci pacjenta. Przeprowadzanie serwisów oraz przechowywanie dokumentacji z tym związanej jest również obowiązkiem każdej placówki medycznej, nałożonym przez prawo. Jak serwisować sprzęt medyczny?

Serwis sprzętu medycznego a przepisy prawa

Konieczność przeprowadzania regularnych przeglądów oraz zapewnienia prawidłowego stanu umożliwiającego korzystanie ze sprzętu zgodnie z przeznaczeniem, nakłada na placówki medyczne ustawa o wyrobach medycznych z 2010 roku.

Każda placówka medyczna ma obowiązek przestrzegać instrukcji użytkowania sprzętu medycznego. To w niej znajdują się informacje o serwisowaniu – o tym jak często należy przeprowadzać przeglądy i serwis oraz czy konieczne jest przeprowadzanie regularnych, czy doraźnych działań. W instrukcji znajdują się również informacje o tym, czy serwisu można dokonać we własnym zakresie, czy niezbędne jest przeprowadzenie serwisu przez uprawnione podmioty. Jeżeli do instrukcji nie zostanie dołączona lista z wykazem serwisantów, można przyjąć, że przeglądu i napraw może dokonać każda firma, która zajmuje się serwisem sprzętu medycznego.

Paszport techniczny – niezbędna dokumentacja sprzętu medycznego

Przeglądy, regulacje, kalibracje, wzorcowania oraz sprawdzenia i kontrole bezpieczeństwa wyrobu muszą zostać odnotowane w dokumentacji, tzw. paszporcie technicznym. Nie ma jednego określonego szablonu, jednak ważne jest, aby znalazły się tam informacje o nazwie podmiotu wykonującego serwisowanie, dacie wykonania usługi, dokładny opis oraz ewentualne uwagi dotyczące sprzętu. Należy pamiętać, że korzystanie ze sprzętu medycznego, który nie posiada aktualnego przeglądu serwisowego, jest niezgodne z prawem, a użytkownik ponosi odpowiedzialność za ewentualny uszczerbek na zdrowiu pacjenta.

Dokumenty związane ze sprzętem medycznym należy przechowywać nie krócej niż przez 5 lat od momentu zaprzestania używania urządzenia.

Na czym polega przegląd i serwis sprzętu medycznego?

Regularnym serwisom podlegają aparatury i instrumenty medyczne, sprzęt stomatologiczny, aparatura rehabilitacyjna i fizykoterapeutyczna, laboratoryjna, optyczna, sterylizacyjna i do destylacji – dlatego w każdym przypadku prace serwisowe przebiegają inaczej. Można jednak wyróżnić kilka punktów wspólnych. W ramach przeglądów serwisowych wykonuje się oględziny urządzenia, zbiera informacje o zauważonych przez użytkownika usterkach, a także wykonuje drobne naprawy oraz wymiany części zamiennych. Jeśli jest to konieczne, przywraca się sprawność aparatury sprzed awarii. Niezbędna może być również legalizacja oraz kalibracja urządzenia. Prace serwisowe dotyczą również aktualizacji oprogramowania.

Podmioty uprawnione do serwisowania sprzętu medycznego

O ile do urządzenia nie jest dołączony wykaz serwisantów, którzy są uprawnieni do wykonywania przeglądów oraz posiadają niezbędne części zamienne, o tyle możliwe jest przeprowadzenie prac serwisowych przez dowolny, uprawniony do tego podmiot. Profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzętu i aparatury medycznej oferuje firma P&P CITO. Warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów – jak już wspomnieliśmy, prawidłowe działanie sprzętu medycznego może mieć wpływ na zdrowie i życie pacjentów, które w opiece zdrowia powinno być traktowane priorytetowo.

Dziękujemy za ocenę artykułu

Błąd - akcja została wstrzymana

Przeczytaj także

 • Cechy i zastosowanie korytek odpływowych

  Jedną z cech wyróżniających naszą strefę klimatyczną są pojawiające się okresowo intensywne opady. Prowadzą one do gromadzenia się nadmiaru wody deszczowej, co może skutkować poważnymi problemami w...

  Jak wyremontować mieszkanie?

  Remont mieszkania niewątpliwie czeka każdego w którymś momencie jego życia. Nawet najbardziej solidnie wykończone mieszkanie trzeba w końcu przynajmniej odświeżyć. Jak wyremontować mieszkanie,... pl/artykul/sekrety-popularnosci-piwa-kraftowego-242771" data-tracking-click="/images/tr4ck1ng. png? articleId=242771&displayType=articleContext&type=clickarticle">Sekrety popularności piwa kraftowego

  Od kilkunastu lat piwo przeżywa prawdziwy renesans stając się nie tylkonapojem dla mas. Z każdym rokiem wyraźnie rośnie liczba koneserów tego trunku,dla których jasny kolor i gęsta pianka to za...

 • Pralka AEG Lavamat 41270 - nie startuje

  Ponieważ spędziłem sporo czasu nad znalezieniem przyczyny problemu chcę opisać rozwiązanie, może komu się przyda.Problem:Pralka AEG Lavamat 41270 (podejrzewam że dotyczy większości pralek tej marki) po wybraniu dowolnego programu i wciśnięci przycisku start pralka nie podejmuje żadnej akcji. Miga...

  AGD Użytkowy 27 Sty 2013 17:55Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 12774

 • AEG Lavamat 70630-W 9140021320 - nie pierze, zawiesza się

  Witamjestem posiadaczem pralki AEG Lavamat 70630-w kod PCN 914002132 01problem z nią jest taki, że zawiesza się i nie pierze.Pralka załącza się, kontrolki się zapalają, po wybraniu dowolnego(każdego) programu poprawnie wyświetla czas trwania i i funkcje, lecz po wciśnięciu klawisza start słychać...

  20 Cze 2013 08:35Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3495

  aeg lavamat 46000 nie startuje pranie, nie blokuje pokrywy kod błędu err

  Witam,Mam problem z pralka aeg lavamat 46000 pralka ma 3 lata i nagle przestała działac załączają się programy i wszystko niby działa ok ale gdy nacisnę przycisk start to mruga żóte światełko kilka razy i komunikat err, nie działa jedynie kontrolka zamykania pokrywy...

  AGD Początkujący 22 Kwi 2011 05:53Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3128

  AEG Lavamat L87680FLP - Nie włącza się

  Pralka AEG LAVAMAT L87680FLPPodczas prania wyłączyła się i nie można jej uruchomić. Wygląda tak jakby nie było napięcia. Panel wyświetlacza nie działa. Oczywiście sprawdziłem bezpieczniki w mieszkaniu i wszystkie są ok. Napięcie w gniazdku również jest i po podłączeniu innego urządzenia do tego gniazda...

  AGD Pralki, Suszarki 30 Cze 2019 21:53Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 1386

  Pralka AEG Lavamat 64630 potrzebny service code.

  Potrzebuje service code do tej pralki.Klient wszedł w tryb serwisowy pralki i pozmieniał ten kod no i pralka nie działa.Dane pralki:AEG LAVAMAT 64630645 262 640Proszę o pomoc.

  10 Kwi 2012 15:34Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3863

  [Sprzedam] pralkę AEG Lavamat 41270

  Sprzedam pralkę najlepiej w całości. AEG Lavamat używana od 5 lat - raz serwisowana - wymiana modułu. Pralka w stanie dostatecznym z wadą a mianowicie pierze zatrzymuje się na dłuższą chwilę później znowu zaczyna prać. Dzieje się to w różnym czasie na różnych programach. Próbowałem odczytać błędy z podanymi...

  AGD Bazar 09 Paź 2012 09:09Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 906

  AEG LAVAMAT 1045 E UPDATE - Sprawdzenie podzespołów - tryb serwisowy

  No niestety - to inny model pralki, powyzszy topic widziałem ale sposób tam przedstawiony nie działa w pralce AEG LAVAMAT 1045 E UPDATE.Okazało się, że źle był dopięty przewód do grzałki i pralka zatrzymywała sie w trakcie autotestu.

  26 Lut 2016 18:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2328

  Pralka AEG Lavamat 1046 EL - nie startuje

  Witam!Kupiłam pralkę AEG Lavamat 1046 EL. Usunęłam bolce zabezpieczające (bęben się obraca bez problemu), podłączyłam wodę (na pewno tam jest, choć może za nisko jak na tą pralkę, bo 10 cm od podłogi mam poprowadzone rury) i nie startuje. Woreczków żadnych, folii i styropianu nie ma pod spodem. Sprawdzałam...

  28 Sie 2008 12:04Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3302

  AEG Lavamat 62610. Pralka pierze do okreslonego czasu.

  Witam mam pralkę AEG Lavamat 62610. Jednak od pewnego czasu gdy pralka pierze zatrzymuje się gdy do końca prania zostało 20minut. Później muszę wyłączyć pralkę i ręcznie włączyć wirowanie i odpompowanie aby dokończyć pranie. pralka ma też czasem problem z wirowaniem... Gdy je włączę to po prostu nic...

  25 Lis 2010 21:18Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3294

  AEG Lavamat 240 - Pralka nie zaczyna prania, tylko cyka

  Znienacka przestała działać pralka AEG Lavamat 240. Po uruchomieniu cyka tylko programator i nic się nie dzieje - trochę wody do środka się nalało i pralka nie potrafi się uruchomić. Jakieś podpowiedzi? Pralkę już kiedyś rozbierałem z uwagi na problem z wirowaniem ale tym razem nie wiem od czego zacząć.

  AGD Retro 21 Cze 2014 17:11Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 4743

  AEG Lavamat Turbo-Programator przestawia się sam w pralce

  W mojej pralko suszarce AEG Lavamat Turbo po włączeniu dowolnego programu, po kilkunastu sekundach programator przestawia się na SCHLEUDERN, zmienia czas na 3 min., nie wiruje, nie pobiera wody, pompuje tylko i takim pompowaniem kończy ten przestawiony program. Dokładnie to jest tak, że jak...

  08 Sie 2016 09:50Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 738

  AEG Lavamat 62610-Silnik SOLE typ 20584 428 - jak podłączyć cewki stojana

  Pilnie potrzebuję pomocy. Rozebrałem silnik sole (tabliczka na foto) w celu wymiany uszkodzonego łożyska, nie zwróciłem uwagi, jak są podłączone przewody do uzwojenia stojana w silniku. Proszę o instrukcję, jak poprawnie podłączyć uzwojenia stojana w tym silniku, będzie on nadal pracować w pralce...

  27 Gru 2016 14:58Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1158

  AEG lavamat 41270 po czyszczeniu calgonem przestała wirować

  Zamknąłem temat tej pralki, gdyż dostałem podpowiedź adresu Autoryzowanego serwisu sprzętu AEG.Pracownik autoryzowanego serwisu AEG przyszedł, zobaczył, rozłożył ręce i poszedł w długą! Za trudne dla niego. A pralka jak nie działała, tak nie działa. Prawdopodobnie rozprogramowała się, ale nie ma dla...

  07 Cze 2008 11:48Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 6365

  Pralka AEG Lavamat 240 brak reakcji po załączeniu

  Moja pralka Lavamat 240 nagle przestała działać, po włączeniu (podciągnięciu pokrętła programatora do góry) nic się nie dzieje, nie świeci się lampka kontrolna. Wcześniej pralka pracowała idealnie, nie było z nią żadnych problemów. Na początek sprawdziłem gniazdko i przewód, ale są OK. Gdzie...

  22 Maj 2010 13:18Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3468

  Pralka AEG LAVAMAT 64130-W NIEMIECKA PNC: 914 002 291 00 Jaki kod modułu?

  Posiadam pralkę zakupioną w Niemczech, dane jak w temacie.Czy zna ktoś może kod do zaprogramowania pralki w trybie serwisowym?Na module nie ma niestety nalepki z tym kodem.Wyskoczył mi w pralce kod E90Co dziwne po wyłączeniu z zasilania i ponownym włączeniu pralka działa normalnie przez minutę...

  07 Sie 2011 20:08Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3429

  AEG Lavamat L1245EL coraz częściej zacina się na wirowaniu, jaki powód?

  Pralka w ustawieniu na 69 minut prania zatrzymuje się na 14 i nie odwirowuje wody. Nawet gdy zatrzymam program i chcę ustawić na samo wirowanie jest zablokowana, inne programy również. Gdy wyłączę ja z prądu na jakiś czas i ponownie włączę, to mogę ustawić na wirowanie i działa do zakończenia programu....

  16 Mar 2018 10:57Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1284

  Pralka AEG lavamat 70530 updat - Pytanie / porada

  Witam, mam pytanie odnośnie tej pralki z czystej ciekawości, chciałbym się dowiedzieć coś więcej o systemie w tej pralce mianowicie, wirowanie z wodą podczas płukania. Zauważyłem, że działa tylko na programie bawełna, ale nie zawsze od czego to zależy że raz wiruje z wodą a raz nie??? zauważyłem...

  20 Sie 2013 10:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 735

  AEG Lavamat 47280 błąd E20 - potrzebna serwisówka

  Nie kwestionuję tego, że koledzy są fachowcami. Chciałbym tylko zrozumieć dlaczego tak jest, że przy normalnej pracy nie działa, a przy wymuszonej działa. I działa także "na sucho". Nie problem iść do sklepu i wydać kasę.

  31 Gru 2014 18:42Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 5313

  Pralka AEG Lavamat 41080 - przerywa pracę i wraca do początku programu.

  Po wyborze programu i naciśnięciu start pralka zaczyna pracę i w losowym odstępie czasu ją przerywa. Na wyświetlaczu w momencie przerwy nic nie przygasa, zegar automatycznie wskakuje na czas początkowy i miga dioda start/pauza, nic wtedy nie reaguje, trzeba wyłączyć pralkę i jeszcze raz włączyć. W trybie...

  17 Wrz 2020 16:39Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 897

  AEG Lavamat 41250 - Nr prod. 913729281, części zamienne

  Dzięki za odpowiedzi. Po zamontowaniu już nie ma wybijania bezpiecznika. Jednak pralka nie działa, po włączeniu do sieci i ustawieniu programatora naciskając start nic się nie dzieje, brak odgłosu zadziałania blokady elektromagnetycznej pokrywy. Jak ewentualnie zmostkować na trzech konektorach wtyku...

  12 Gru 2022 13:20Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 288

  AEG Lavamat 4780 - tajemniczy przełącznik

  Witam wszystkichW w. w pralce na tylnej ściance, z prawej strony patrząc od przodu, znajduje się plastykowy badziewiasty przełącznik suwakowy. Sprawdziłem, że powoduje on zwarcie, lub rozwarcie styków, od których kabelki biegną do modułu elektronicznego. Przełacznik jest na niewielki prąd 0. 15A. Nie...

  15 Wrz 2004 15:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1984

  AEG Lavamat 4780 turbo sensortronic

  Dzięki za pomoc, już grzanie działa.Usterka prozaiczna, a w zasadzie moja pomyłka. Dzięki "konkie" za naprowadzenie. Po prostu zamieniłem przewody na grzałce, ten cienki biały i nie było informacji dla modułu o załączeniu grzałki.Rozbierałem tą pralkę doszczętnie, bo wymieniałem lewe łożysko od...

  09 Sty 2006 10:05Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1958

  Pralka AEG Lavamat 6250 - nie wylewa wody

  Proponuję sprawdź na krótko pompę czy dobrze działa?Jak nie będzie chciała zadziałać to napewno na oś nawinęła się gumką lubinne przedmioty, które blokują pracę silnika pompy.Pozdrawiam

  14 Sty 2007 21:20Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3472

  Pralka AEG Lavamat 64600 - nie pobiera wody

  pralka AEG lavamat 64600 po włączeniu zachowuje się tak jakby chciała wypompowywać wodę (przez ok. 4 sekundy) potem nie dzieje się już zupełnie nic (nie pierze). Co to może być za usterka?Proszę o podpowiedzi.

  05 Lut 2007 20:44Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4306

  Pralka AEG Lavamat 70340 - pełen zbiornik wody

  Witam specjalistów i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu tego sprzętu.Awaria objawiła się w ten sposób że pralka nabrała pełny bęben wody i zaczęła przeciekać. Została wyłączona z gniazdka i po usunięciu wody przez otwarcie drzwi, nie dała się ponownie uruchomić.Podejrzewałem presostat, jednak okazało...

  31 Maj 2008 18:50Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2243

  Pralka AEG Lavamat 41270 słabo podgrzewa wodę

  Zgodnie z sugestią sprawdziłem grzałkę jeszcze raz, tym razem podłączając ją bezpośrednio do zasilania i podgrzewając wodę w naczyniu. Okazało się, że jednak nie zawsze działa. Czasem nie chciała w ogóle podgrzewać wody w naczyniu, pomagało delikatne ostukanie grzałki lub zmiana jej położenia. Prawdopodobnie...

  21 Sty 2009 16:33Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2352

  AEG Lavamat 16810 Udate skraca czas prania do 3 minut

  Mam problem z pralkosuszarką AEG Lavamat 16810.Skraca czas prania niezależnie od programu do 3 min. Z trybu serwisowego odczytałem błąd E85. Problem wg forum dotyczy pompy cyrkulacyjnej lub jej sterowania lub niedrożności przewodów w jej obwodzie. pompa jest sprawna, przewody drożne a na...

  22 Lip 2009 07:35Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2975

  Jaka pralka bezawaryjna do 1500zł Electrolux czy AEG Lavamat

  Bo na Ceneo Electrolux ma opłacone opinie:DJak poczytasz sobie więcej to zauważysz, że każda opinia ma max gwiazdek i pralka w ogóle naj, przy jednym modelu doszło do tego że jakiś gość cytował ludzi z elektrody, tym którym nawalił Bosch i dopisywał - kupiłem pralkę dobrej firmy dlatego nie dzieją...

  AGD Co kupić? 14 Lis 2011 15:58Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 42511

  Pralka AEG lavamat 6410 - błąd E50

  Tak wiem dlatego sprawdzałem szczotki ale dziwne jest, że zatrzymuje się zawsze gdy pompka zacznie wypompowywać wodę? dlaczego? a jak po kilku razach wreszcie wypompuje to dalej pranie się posuwa i silnik działa. To naprawdę dziwny objaw, Nie chce się mi wylutowywać przekaźników ale chyba nie mam...

  30 Wrz 2010 07:14Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 8981

  AEG LAVAMAT 46000 - błąd EF0

  Mam problem z działaniem pralki polegający na tym, że w przypadku (tak podejrzewam) użycia każdego programu, praca pralki kończy się kodem błędu EF0.Pralka działa poprawnie przez cały cykl prania (pompuje/wypompowuje wodę, wiruje, pierze) i w momencie, kiedy kończy się cykl prania (mruga dioda...

  19 Lip 2011 12:09Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4199

  AEG lavamat 42030 el - nie startuje

  Okazało się, że ten błąd związany jest z awarią blokady. Po wymianie działa jak dawniej.

  10 Wrz 2012 10:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1629

  AEG Lavamat 6685EX - Błąd EF0 / EF3 nawet bez wody!

  Heh, gdyby odłączony czujnik w pozycji "sucho" był zwarty, to po odłączeniu błąd pojawiałby się od razu, a nie na końcu prania. Poza tym sprawdziłem jak działa zanim zdecydowałem się go odłączyć. To tylko łącznik dwóch przewodów.

  19 Gru 2012 20:47Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5526

  Pralka AEG LAVAMAT 74850A nie dziala

  Pralka nie dziala. Po zaladowaniu prania, wbraniu programu pralka sie zalacza, nastepnie dziala przez 2-3 minuty i staje. Czerwona dioda obok przycisku start/pauza mruga.Co sie dzieje?

  27 Kwi 2014 18:20Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 717

  Pralka AEG LAVAMAT 70330 - Gaśnie czerwony kluczyk.

  Witam.Mam problem z pralką AEG LAVAMAT 70330 (12 letnią).Po włączeniu pralki rozpoczyna się cykl prania. Normalnie pralka powinna pobierać wodę i w tym czasie powinien na panelu świecić zielony kluczyk.Po osiągnięciu pewnego poziomu wody w pralce powinien zgasnąć kluczyk zielony i zaświecić...

  10 Paź 2014 20:31Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2769

  AEG Lavamat 42230 - nie konczy poprawnie prania

  Przyczyną były zimne luty na przekaźnikach oraz przybrudzone styki wsuwane, przylutowane wyczyszczone i działa:)

  11 Sty 2015 12:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1497

  Pralka AEG Lavamat L98699FL - nie zawsze się uruchamia

  Pralka zachowuje się tak jak by nie było zasilania, brak reakcji. serwisant stwierdził, że napięcie do płytki głównej dochodzi. Z informacji serwisanta wynika, że urządzenia firmy AEG są bardzo wrażliwe na parametry zasilania ale pralka jest podłączona do jednego gniazda z suszarką AEG, która zawsze...

  23 Kwi 2017 16:41Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 2376

  AEG Lavamat 64840 kończy pranie po 15 min

  Mam problem z pralką Electrolux 64840. Otóż pralka po 15 min wypuszcza część wody i zamiast dalej pompować to mruga 0 i piszczy że skończyła pranie. Dzieje się to na wszystkich programach. Chciałbym wejść w tryb serwisowy aby zrobić testy ale nigdzie nie jest napisane jak to zrobić. Wrzucam obrazek...

  23 Lut 2016 20:20Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2208

  Pralka AEG Lavamat 72850A - w trybie serwisowym pokazuje mi błąd E66

  Wymontowałem dolny moduł ale nie wiem, który element muszę kupić i wymienić.Nic nie wygląda na wyraźnie przepalone jest opcja bym sam to dalej robił czy powinienem się udać do jakiegoś elektronika-działam intuicyjnie niestety bez doświadczenia.Będę wdzięczny za inf. może dla ułatwienia mój...

  10 Cze 2016 21:30Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1560

  Pralka AEG Lavamat 86850 WS - buczenie pompy?

  Witam Wszystkich forumowiczów.Dostałem pralkę AEG Lavamat model 86850 WS. Pierwszy problem polegał na tym, że pralka miała uszkodzony wyświetlacz więc nie mogłem jej sprawdzić.Po wymianie wyświetlacza (samego, bez modułu sterującego) nastąpiło uruchomienie pralki.I tutaj pojawił się problem-pralka...

  21 Cze 2016 20:52Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2175

  Pralka AEG LAVAMAT L 1045 E Update - błąd E20

  Nie, to wina pompy.Dziękuję za odpowiedź! Gdybyś miał jednak chwilę i wyjaśnił mi dlaczego po rozkręceniu całej pompy, wyczyszczeniu wszystkich uszczelek i przeszlifowaniu papierem ściernym wirnika raz działa a raz nie? czy to wina przebicia na uzwojeniach? Pytam z czystej ciekawości bo pompę zamawiam...

  09 Mar 2018 07:57Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2676

  AEG Lavamat 1245 EL Update - Pralka zaczyna pobierać wodę i po chwili się zawies

  Sprawdziłeś ten błąd? Masz podany link do tematu w którym Skryn napisał jak wyciągnąć kod błędu z tej pralki.Sposób Skryna tj. "Należy nacisnąć dwa skrajne górne przyciski z lewej strony, a następnie przekręcić wybierak o jedną pozycję w prawo. To jest AEG, a nie Electrolux. " albo nie działa w...

  06 Cze 2019 08:43Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 1692

  AEG Lavamat 47330 - Po włączeniu programu robi zwarcie.

  Dobrze by było jeszcze uściślić co rozumiesz przez "robienie zwarcia" - zadziałanie zwykłego bezpiecznika (nadprądowego), czy różnicówki?Witam,Po włączeniu pralki pod zwykły bezpiecznik nadprądowy działa i nie wybija zabezpieczenia.Natomiast po podłączeniu do zasilania gdzie jest rozdzielnia...

  22 Cze 2018 13:38Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 672

  AEG Lavamat wyskoczył błąd skontaktuj się z serwiswm (CD) PNC 110006535

  Po naciśnięciu START czasmi pojawia sie komunikat skontaktuj się serwisem (CD) i PNC 110006535. Nie zawsze działa przycisk włączający, czyli nie świeci się wyświetlacz, ale załącza się po jakimś czsie lub po kilku przyciśnięciach. Do wymiany jest chyba takie coś ze zdjęcia bo jak rozkręciłam programator...

  12 Sty 2019 20:38Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 264

  AEG Lavamat L47300 - po włączeniu wypompowuje wodę

  Faktycznie się wylewa jak leży. Zamówiłem hydrostat i teraz nie wylewa wody jest dobrze teraz pralka działa. Zamykam temat.

  25 Wrz 2020 12:12Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 603

  AEG Lavamat L98699FL - problem z panelem dotykowym

  W posiadanej przez mnie pralce zaczął coraz rzadziej reagować front panel, raz na jakiś czas (co 5, później co 20 kliknięć) udawało się pralkę uruchomić. Na dzień dzisiejszy pralka się włączy switchem on/off, ale nie mogę uruchomić prania, nie działa dotykowe "play".Wydłubałem front panel...

  12 Mar 2021 15:02Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1104

  AEG Lavamat 52840 (EWM1100) - jaki zamiennik LNK304GN celem naprawy PCB

  Proszę, moja płyta PCB (EWM1100) wraz ze z spalonym IC LNK304GN oraz rezystorem 47Ω, ktoś mi zasugeruje zamiennik dla tego układu? Nie mogę uzyskać tego samego IC. Podmieniłem na układ scalony LNK305PN, ale nie ma wszystkich funkcji... Natomiast jeśli uruchomię auto, ciągle działa, i...

  15 Lut 2022 19:11Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 657

  Pralka AEG lavamat 70640 update

  Witam forumowiczów!Pralka dziwnie zachowuje się już chwilę po wystartowaniu programu prania. W trakcie wybierania programu i funkcji dodatkowych, pokazuje orientacyjny czas wykonania wybranego cylku prania, np. 92 (min. ).Początkowo pracuje normalnie, by po jakimś czasie (zauważyłem trzy czasy:...

  18 Lis 2005 16:43Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 6905

  Pralka AEG Lavamat 70330-W

  Wymontowalem blokade - w momencie zamkniecia na pinie 2 pojawia sie napiecie, natomiast 3, 4 i 5 sa zwarte (potencjal N). Przypomnialo mi sie, ze jesli wybierze sie jakikolwiek program i potwierdzi przyciskiem START to nic sie nie dzieje (oprocz pojedynczego trzasku w zamku blokady i zapaleniu sie lampki...

  06 Lis 2007 15:10Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 8210

  Pralka AEG Lavamat 42030, nie działaja wszystkie programy

  Ze wszystkich programów działa tylko pranie wełny, pranie ręczne i spust wody. Przy próbie uruchomienia innego programu pralka po kilku sekundach wyłącza się. Kontrolka miga 10 razy sygnalizując nie domknięty bęben. Wyczyściłem rygiel bębna, niestety nic to nie pomogło.Doczytałem że winne może to być...

  31 Sty 2015 14:55Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2265

  Pralka AEG Lavamat 76630 Update błąd E52

  Dzień dobry. Pralka zawiesza się mniej więcej w tym samym czasie prania, z dokładnością do 2 minut. Wyświetlany kod błędu to E52. Dzieje się tak niezależnie od programu prania, jednak na każdym programie w innym czasie. Na żadnym programie nie dochodzi do płukania, chociaż zdarzyło się około 2 razy na...

  09 Maj 2010 19:46Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4912

  AEG Lavamat 47330 - nie konczy programu i wraca na start

  Witam ponownie.Kolejna pralka, inne problemy. O ile wymiana łożysk w Electroluxie to była bułka z masłem, tutaj nie mam pojęcia co się dzieje.Mianowicie, pralka zaczyna jakikolwiek program, po czym w pewnym momencie następuje zatrzymanie, słychać trzask zwolnionej blokady drzwi i program wraca...

  01 Mar 2019 13:42Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 4249

  Aeg LAVAMAT UPDATE 88830 błąd C7 jak skasować?

  Problemem głównym (chyba) okazała się grzałka - po wymianie na nową można prać:D...ale żeby nie było za dobrze, to od czasu do czasu wyskoczy błąd C7 i nic nie działa, ale po wejściu w tryb serwisowy i wyjściu, znowu można pralkę uruchomić.A teraz pytanie dodatkowe:Po wejściu w tryb serwisowy...

  30 Cze 2012 19:44Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 7074

  AEG lavamat 62640 - nie pobiera wody

  Słychać tylko buczenie, blokuje drzwiczki i nic się więcej nie dzieje. Nie wyświetla żadnego kodu błędu, filtr węża dopływowego jest czysty a wąż nie jest zgięty. Wszystko co znalazłam w instrukcji obsługi na temat tego problemu nic nie daje rezultatów...

  27 Lip 2012 14:22Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1320

  pralka, AEG, lavamat 14810, nie wiruje z praniem

  witam serdecznie wszystkich i proszę o sugestie co może być przyczyną.Jestem posiadaczem pralki z Niemiec lavamat 14810, PNC 914601600/01wałczę z tą pralką już drugi dzień. dwa dni temu żona oświadczyła że pralka nie wiruje, rozkręciłem, sprawdziłem filtr wszelkie przewody podciśnienia, hydrostat...

  23 Lis 2014 02:20Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2028

  Pralka AEG Lavamat L85470 SLP-nie włącza się

  A co się dzieje, gdy przyłożymy impuls z zewnętrznego zasilacza, który zamknie przekaźnik? Jest to przekaźnik dwucewkowy, sterowany przyciskiem na panelu użytkownika, tak więc przekaźnik powinien trzymać, do czasu pojawienia się impulsu, który go otworzy na drugiej cewce. Jak się pralka zachowuje, gdy...

  24 Lis 2015 19:11Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4596

  Godny następca AEG LAVAMAT L48380 - jaką pralkę wybrać?

  "Problem z miejscem polega raczej na tym, że mieszkam z osobą, która (jest aż takim tradycjonalistą:roll: że) używa jeszcze starej pralki wirnikowej (frania) oraz osobno wirówki" - jestem to w stanie zrozumieć, jeśli alternatywą była pralka ładowana od góry. Pralki ładowane od góry są trudne w obsłudze.Dlatego...

  22 Lut 2016 18:21Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3807

  AEG Lavamat Update 88830 - nie pobiera płynu do płukania

  Witam ponownieTrochę czasu upływa zanim coś zrobię (czy napiszę) ale ogólny brak czasu sprawia, ze jest tak a nie inaczej...Dziś wymontowałem dystrybutor i spróbowałem go odkamienić - na efekty jak zawsze trzeba poczekać do prania.Sprawdziłem też elektrozawory - niby działają poprawnie ale...

  18 Lip 2017 13:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3354

  Pralka AEG Lavamat 41380 - Błąd E52 - nie kręci się bęben

  Szczotki doszły i wszystko wróciło do normy - pralka działa - Dzięki za pomoc.

  25 Paź 2018 08:18Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1617

  AEG Lavamat TURBO 16800 - Nie kreci silnik pralki

  Witam, pojawił się dzisiaj problem, mianowicie przestał kręcić silnik pralki, reszta wygląda że działa normalnie. Przy uruchomieniu nowego programu wszystko wydaje się ze pracuje normalnie aż do momentu kiedy powinna uruchomić silnik, słychać jak pykają przekaźniki i dalej gaśnie kontrolka obok przycisku...

  03 Gru 2018 09:07Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 867

  Pralka slim AEG Lavamat L62260SL czy Gorenje W6503/SBPL czy WT6523/SBPL?

  Moje doświadczenie z nowymi pralkami ogranicza się do tego co przeczytałem na Elektrodzie oraz w Internecie.Co do starych pralek, to mam doświadczenie tylko z jedną: Polar PS 663P BIO, gdzie np. łożyska w ogóle nie trzeba było wymieniać, a sama pralka działała (właściwie nadal działa) przez 36 lat,...

  18 Sty 2020 19:24Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 1029

  Pralka AEG Lavamat 48380 - nie pobiera wody

  Witam, pralka AEG lavamat 48380 po włączeniu programu prania wypompowuje wodę ale nie chce jej na nowo pobrać i nie startuje z programem(wyskakuje koniec prania i jakieś 0 na dole panelu) Na teście diagnostycznym wodę pobiera, pompuje, bęben obraca z wodą i bez, wiruje.Zostało sprawdzone miernikim...

  23 Lis 2022 19:47Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 282

  Pralka AEG Lavamat 48380 - nie wiruje

  Problem rozwiązany, a były dwa problemy:1. Rozłączyła się wtyczka na silniku - raz kontaktowała, raz nie,2. Szczotki do wymiany.Po usunięciu obu usterek wszystko działa jak powinno. Co ciekawe szczotki były wytarte nierówno - jedna krótsza od drugiej o ponad 1 cm. Szczotki oryginalne, od nowości...

  20 Lis 2022 00:56Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 111

  AEG pralka L88840 nie działa

  witam serdecznie, napięcie na zamku jest, a pralka dalej nie działazawołałem nawet serwis (który naprawia pralki aeg). Przyjechali panowiepopatrzyli, jeden z nich zobaczył że pralka ma podświetlany bęben, sprawiał wrażenie jakby widział to poraz pierwszy - wtedy załamałem...

  20 Paź 2010 21:56Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 3791

  AEGLavamat Select SL-W - nie działa silnik

  Mam problem z pralką:AEG Lavamat Select SL-W, nr seryjny 02953915, PNC 91400145200 typ A46ABC3D10A. Otóż zaczęło się od tego, że podczas wirowania 1600obr/min wywaliło bezpieczniki. Następnie pralka skończyła pranie, ale pokazał się błąd C9. W silniku na komutatorze była wybita jedna celka....

  06 Mar 2013 23:38Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1293

  Pralka AEG Lavamat 463- nie działa silnik

  witam mam problem jak w opisie.po wyjeciu silnika dzialal przez 3 prania i stanal z powrotem.Sprawdzalem czy nie ma luzow na kablach i szczotki w silniku i nic.Silnik dalem do sprawdzenia i jest dobry.Moze ktos pomoze i podpowie gdzie moze lezec przyczyna tej usterki?

  16 Lut 2006 23:32Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2859

  Pralka AEG oko lavamat 41030 - nie działa, kod błędu?

  Uszkodzona pralka AEG oko- Lavamat41030 był sprawdzany moduł i byływymienione łożyskateraz pralka nie chodzi, po włączeniu programu coś słychac na wysokości modułu jakby coś chodziło natomiast lampka włączenia po chwili zaczyna migac i nic cię dalej nie dzieje. Sprawdzona jest także blokada. Pomocy...

  30 Paź 2008 13:03Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2182

  Pralka AEG Lavamat 41270 nie działa

  klapa działa normalnie tzn po wybraniu programu i wcisnieciu przycisku start blokuje się a po wyłączeniu programatora na 0 mozna ją otworzyc

  06 Lis 2008 16:37Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3284

  Pralka AEG 1045e lavamat - nie działa, zgasła

  Witam. Pralka prała, w pewnym momencie zgasła i kompletnie nic nie działa. Tak jakby nie było napięcia. Zastanawiam się czy jest sens w ogóle wzywać serwis czy udać się do sklepu. Jeśli ktoś miał podobny przypadek to proszę o sugestie.

  26 Sie 2010 14:34Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1644

  AEG Electrolux Lavamat 46210 Silent System nie działa.

  Po włączeniu na obojętnie jaki program robi jeden obrót bębnem, ciągle wypuszcza wodę i nie chce rozpocząć programu, czas na wyświetlaczu biegnie normalnie choć czasami wzrasta "ponad" czas zaprogramowany (np. wirowanie które trwa 15 minut potrafi dojść do 18 minut (wiecej nie czekałem)). Posprawdzałem...

  07 Mar 2012 08:21Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2359

  Pralka AEG lavamat 70530 updat - nie działa Aqua spary

  Witam jak w temacie pralka nie uruchamia Aqua sprayu podczas prania ani podczas płukania, obejrzałem wszystko i niby wygląda ok, podłączona do modułu, moduł nie spalony, nie wiem co się dzieje, poza tym pobiera malutko wody do płukania, prawie w ogóle, tyle tylko że pranie jest zmoczone, a na dnie bębna...

  16 Sie 2013 13:17Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2061

  AEG Oko Lavamat 73330 - odczyt kodu błędu z diod świecących na panelu

  Moja pralka (AEG Lavamat 73330) czasami po prostu nie startuje. Drzwi się blokują, dioda start świeci i nic się nie dzieje, nie słychać pompowania wody.W trybie serwisowym każdy test startuje i trwa jakieś pół sekundy, ale zatrzymuje się z błędem, który widoczny jest na zdjęciu. To jest pralka...

  15 Wrz 2021 19:29Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2403

  AEG Öko Lavamat 74640 update - pali się kontrolka drzwiczek

  Witam. Tej części się nie naprawia tylko wymienia na nową, warto też sprawdzić czy nie został uszkodzony triak sterujący blokadą. Tutaj link do nowej blokady:Pozdrawiam.Część zakupiona nowa wymieniona zamontowana i nadal pralka nie działa kontrolka od drzwiczek zgasła i nie pai się nic co jeszcze...

  17 Paź 2016 15:56Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1557

  Pralka AEG oko lavamat 41350 E - Jak wejść w tryb serwisowy

  Niestety nie zadziałało. Spróbowałem jak napisałeś i nic się nie dzieje poza przełączaniem programów, których efektem jest zmiana czasu na wyświetlaczu. Nacisnąłem też oba przyciski przed przełączeniem na 95 stopni tak samo bez żadnego efektu.

  27 Kwi 2014 06:18Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5022

  Wybór pralki i suszarki (wybór pomiędzy AEG, BOSCH, Gorenje i Miele)

  Cześć,Poszukuję pralki i suszarki. Najlepiej jednego producenta. Urządzenia będą pracować w piwnicy więc hałas nie ma najmniejszego znaczenia. Chciałbym, aby były one względnie ekonomiczne i dobrze i bezawaryjnie działały. Myślałem na wstępie o pralce Mastercook, ale po oględzinach w sklepie, trochę...

  07 Sie 2012 13:19Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 5306

  Programoator przestawia się na SCHLEDUDERN /AEG LAVAMAT TURBO/

  W mojej pralko suszarce AEG Lavamat Turbo po włączeniu dowolnego programu, po kilkunastu sekundach programator przestawia się na SCHLEUDERN, zmienia czas na 3 min., nie wiruje, nie pobiera wody, pompuje tylko i takim pompowaniem kończy ten przestawiony program. Dokładnie to jest tak, ze jak...

  27 Lip 2016 01:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 633

  aeg oko lavamat 1480 turbo

  Witam, mam problem z pralką aeg oko lavamat 1480 turbo mianowicie podczas wlewania wody do bębna ( patrząc od przodu wlewa się strumień z prawej strony) coś strasznie hałasuje i tak samo dzieje się podczas wirowania, pralka odwirowywuje wodę. Co może być przyczyną tego hałasu?? byłem z nią u jakiegoś...

  24 Lis 2013 11:23Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1212

  AEG Eko-Lavamat 86720 - nie pobiera wody, uszk. rozdzielacz

  Koledzy,dostałem do roboty taką pralkę AEG Oko-Lavamat 86720, miała problemy z poborem wody. Sprawdziłem elektrozawór - działa. Znalazłem uszkodzenie w rozdzielaczu wody - zrypana jest jedna zębatka (między zieloną a tą dużą).Takie pytania:1. Czy ktoś z Kolegów miałby taką zębatkę?2. Czy prawidłowe...

  04 Lis 2007 09:39Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5065

  Sterownik silnika komutatorowego pralki AEG OKO-LAVAMAT 575

  Witam. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny niedziałania silnika komutatorowego w pralce AEG. Sterownik o symbolu:AEG Typ EE49 645170 640. Po załączeniu pralki na programie wirowania silnik raz działa a raz nie. Posprawdzałem większość elementów i nic nie znalazłem.Pragnę zaznaczyć, że silnik na 100%...

  26 Lis 2006 16:54Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3559

  AEG OKO LAVAMAT 4659 sensortronic - nie wiruje

  Tak wszystko działa normalnie pompa pompuje wodę, nawet w czasie wirowania tylko bęben się nie obraca. Po wirowaniu na tym samym programie pralka wykonuje kilka ruchów układania prania w wolnych obrotach takich jak pierze i to też działa.

  31 Lip 2010 08:59Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2517

  AEG OKO Lavamat 41050-zbyt wysokie obroty

  AEG OKO Lavamat 41050 nabiera wodę i od razu przestawia się na wirowanie. Odwirowuje krótko, właściwie to układa pranie (silnik działa ok. 5sek + wybieg). W międzyczasie wypuszcza wodę. Pełny jeden cykl trwa ok. 60-80 sek. Silnik obraca się na przemian w lewo i w prawo. Po 6 takich cyklach pralka zatrzymuje...

  20 Maj 2006 14:19Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4885

  Pralka AEG OKO Lavamat 980

  Zrobiłem zwory na złączu podając napięcie na stojan i zasiliłem silnik, działa poprawnie na pełnych obrotach (nie iskrzy). Może dałem zły tyrystor, były TAG9202, miałem TAG9022, czy te tyrystory mogą się łączyć anodami przez radiator, oryginalnie nie było podkładek, teraz zamontowałem 2 jednakowe BT151/800R...

  30 Maj 2007 10:33Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2699

  AEG OKO LAVAMAT 685 SENSOTRONIC

  , zawieszenie trudno mi ocenić sprężyny i amortyzatory na swoim miejscu wydaje mi się że mogą słabo wytłumiać drgania ale nie ma to związku z tarciem nic nie trze o obudowę, wyjąłem silnik o oddam do sprawdzenia, prawdopodobnie przy dużych obrotach coś się z łożyskami dzieje, dziękuję za pomoc. Napiszę...

  Początkujący Serwisanci 13 Mar 2008 19:00Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1697

  Pralka AEG Oko Lavamat 41000 -słabo grzeje

  Kupiłem w/w termistor. Oryginał. Charakterystyka jest zupełnie inna niż podał kolega peter falk ~20K (at) 20*CNo nie wiem - charakterystykę NTC "zerżnąłem" z oryginalnej serwisówki do tego modelu pralki:|. No chyba, że ów "oryginał" jest do Candy (podobne).Tak, czy inaczej - pralka działa...

  12 Lut 2011 14:41Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 5185

  AEG L60840 Lavamat - nie grzeje grzałka

  Pralkę miałem włączoną i czekałem prawie pół godziny i napięcie się nie pojawiłoDodano po 3jutro kupię grzałkę, zamontuję i zobaczę co się będzie działo. Sprawdzałem termostat w ciepłej wodzie, i ze stanu 4, 6kΩ, opór spadł do 2, 2 kΩ co jest chyba prawidłowym zachowaniem termostatu.

  19 Paź 2012 22:27Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3117

  AEG OKO Lavamat Spirit - NIe mogę otworzyć bębna!

  Pomocy! skończyło się pranie, a ja nie mogę otworzyć bębna. Co się dzieje powiedzcie proszę, bęben ani drgnie:(

  25 Cze 2013 14:11Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1011

  Pralka AEG L62840 Lavamat - Elektrozamek drzwi ciągle zamyka. Pralka nie pierze.

  PNC: 91490350101Przed pół godziną uruchomione zostało pranie w trybie Jak w opisałem w pierwszym wpisie ("Obecnie znalazłem sposób obejścia tego cykania (to może też jakaś wskazówka), mianowicie: po przełączeniu programatora w pozycję prania w momencie budzenia elektroniki (ułamek sekundy...

  12 Lis 2014 18:20Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 5607

  AEG ÖKO-LAVAMAT EXCLUSIV 74769 zatrzymuje sie.

  Poprawiono każdy punk lutowania na płytce modułu sterującego (żeby wyeliminować zimne luty), oczyszczono płytkę. Po tych zabiegach pralka zaczęła działać narazie dwa prania - pełny cykl. Zobaczymy jak długo.pralka działa ciągle bezproblemowo........W newralgicznym punkcie kontroli podzespołów,...

  10 Cze 2015 18:15Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3291

  Pralka AEG oko lavamat 41350 E - startuje na max obrotach z piskiem paska

  Podłączyłem bez uziemienia. Pralka pracuje całkowicie poprawnie. A zdarzyło się już nawet, że pralka wybiła bezpiecznik w tym "dobrym" gnieździe. Pomiędzy uziemieniem w gniazdku a obudową pralki miernik pokazuje 115V nawet na wyłączonej pralce. Po odłączeniu uziemienia od silnika, napięcie na obudowie...

  15 Cze 2016 20:17Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 1770

  AEG ÖKO-LAVAMAT update LL1800 - Error Code C3

  Wymieniłem triaka i jest już poprawa nie ma błędu programy działają aczkolwiek nie działa spust wody, słychać pracę przekaźnika jak przyciąga cewka muszę sprawdzić czy nie ma przerwy na stykach załączających bardzo dziękuję za podpowiedź w usunięciu usterki o dalszych postępach będę pisał zawsze może...

  06 Kwi 2017 07:55Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1398

  AEG-Electrolux Lavamat 47330 - Wymiana łożysk

  Pralka ma już 8 lat, ale działa bardzo dobrze. Przyszedł czas wymiany łożysk (nie wiem, które huczy, ale mam zamiar wymienić obydwa). Łożyska mam zamiar kupić w north. pl. Proszę o szczegółową poradę jak to zrobić w tej pralce. Czy potrzebne są specjalne narzędzia?

  04 Lis 2019 12:16Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1476

  Pralka AEG 48380 LAVAMAT wypompowuje wodę, ale dalej program nie chce ruszyć.

  Wymiana szczotek pomogła, właśnie odpaliłem pralkę z praniem. Jak na razie wszystko działa, zobaczymy jak będzie do końca programu. Dziękuję bardzo za pomoc.

  21 Sie 2021 14:29Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 318

  Pralka AEG oko lavamat 41350 E - Nie startuje, miga dioda start/pause

  Sprawdziłem szczotki i po odkręceniu wysuwają się z obudowy około 1 cm ponadto jak są przykręcone i dotykają do komutatora. Wyglądają idealnie.Zauważyłem, że jak ustawię czas opóźnionego startu pralki i nacisnę start/pause to czas nie jest odliczany a w pralce co jakiś czas słychać krótkie "tykanie"...

  22 Kwi 2014 21:30Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4113

  pralka AEG oko lavamat 41260

  Masz w profilu "elektronika pralek" a nie wiesz jak grzałkę na upływność sprawdzić?Odłącz, zaizoluj przewody zasilające grzałkę i melduj co się dzieje. Czy pokarze E40 czy E60 dla użytkownika. Co do trybu serwisowego to jest mnóstwo informacji na forum wystarczy tylko poszukać.

  06 Sty 2015 04:36Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 1872

  Pralka AEG Oko Lavamat Spirit-T - okresowo występujące zatrzymanie cyklu

  1. Odczytany błąd to E54 (problem z głównym silnikiem bębna), jednak z tego co czytałem, to po prostu pokazuje błąd, który wystąpił w przeszłości. Przy usterce wymienionej w temacie nie pokazuje się żaden błąd. Spróbuję włączyć pralkę na otwartej klapie, ktoś pisał że wtedy się pojawia stały błąd E4x...

  20 Kwi 2020 19:11Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 477

  Aeg 71709 błąd CE i migają diody. Nie zawsze tak się dzieje.

  Mam pralke aeg 71709 oko lavamat kupioną z allegro ( i więcej tego błędu nie zrobię), w której na początku prania wyskakuje błąd CE i migają diody: start, pranie główne, płukanie, płukanie stop.Awaria ta występuje nie za każdym praniem.Proszę o pomoc Miecio.

  26 Lut 2007 10:00Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 2187

  AEG oko lavamat73620 update - włącza się błąd c9 po uruchomieniu bęben nie kręci

  mam problem z pralką AEG oko lavamat 73620 update na wyświetlaczu po włączeniu pralki pojawia się błąd c9 i nie da się go skasować a jak już się da uruchomić to wszystko działa tylko bęben się nie kręci. Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć co się dzieje w tym aspekcie z góry dziękuję

  06 Mar 2015 19:59Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1101

  AEG Electrolux L16850 - pralko-suszarka pierze, ale nie suszy

  Pralko-suszarka AEG Elektrolux Lavamat Turbo 16850 przestała suszyć (przy czym pranie działa normalnie). Wygląda to w ten sposób, że po ustawieniu programu suszenia urządzenie z pozoru normalnie działa. Jednak po otwarciu drzwi okazuje się, że ubrania są mokre (a jest ich zaledwie kilka). Bęben...

  17 Lip 2022 23:15Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 1572

  Whirlpool AWE8530 L1799 - pulsujący wyświetlacz, nie reagują przyciski

  Kolego, to już nie chodzi o ujmy czy inne pierdoły, tylko o to, ze przy takim wykonaniu można się spodziewać wszystkiego, Od źłe wykonanych lutów które nie będą łączyć po jak wspomniałem już uszkodzenie selektora którego nieźle potopiłeś kolbą.Dzięki - jasne że tak. No niestety takie są fakty....

  20 Lip 2020 20:55Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1161

  whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

  Ale to nie wszystko: ponieważ obydwa modelePo weekendowej wycieczce po sklepach i ponownym przejrzeniu całego wątku, jako ewentualną alternatywę dla powyższych modeli Gorenje widzę na tę chwilę:- Bosch WAE 24461 PL - cena 1949 Saturn (~1700 internet)- Siemens WM 12 E 461 - cena 1799...

  22 Sty 2014 08:10Odpowiedzi: 1331 Wyświetleń: 421684

  Informacje o pralkach firmy Beko.

  Sklep nie dla idiotow? Hmmm. Na poczatku poszperaj w internecie i po innych sklepach, zeby porownac ceny, bo w tej kwestii moze byc roznie. Wiem to, bo chcialem tam kupic mojego aeg lavamat. W mm chcieli za niego... 2000 pln + koszty wniesienia + koszty transportu. Do tego mialem czekac dwa miechy. Zaraz potem...

  RTV Co kupić? 29 Gru 2006 13:54Odpowiedzi: 1090 Wyświetleń: 35751

  Jaką pralkę kupić? - kontynuacja

  Po wstępnym rozeznaniu na rynku pralek (ładowanych od góry, bo takie mnie interesują) na polu bitwy zostały 4:- [url=]AEG LAVAMAT 48540 - najdroższa (ok. 2800 zł), ciężko dostać, wśród ciekawszych funkcji znalazłoby się zapamiętywanie wybranych ustawień- [url=]BOSCH WOT26352BY - cena...

  23 Lis 2017 20:36Odpowiedzi: 1515 Wyświetleń: 621176

  kupiłem Bosch WAE 20360 PL na razie spoko

  W czwartek kupiona została pralka, wczoraj zrobiłem(tzn mama zrobiła) pierwsze pranie i jej zdaniem oki( wcześniej używana była 24 letnia POLAR 663 BIO, jeszcze działa ale czas na zmianę). Czy trzeba stosować calgon?? Za kilka dni umieszcze opinie jak się sprawuje, mam nadzieje że będzie zadowolona, wybirałem...

  11 Wrz 2008 16:12Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2127

  Jaką pralkę kupić 2008? - kontynuacja

  Chcialbym sie Was poradzic. Po przestudiowaniu informacji na skapcu, cene i pierwszej czescitego watku, wybralem pralki:1) Gorenie WS43121 (przypadl mi czujnik wody, dobre opinie)2) Bosh WLX 16460PL3) AEG Lavomat 1246EL (podobno daja ostatnio kiepskie plastyki, polaczyl sie z elektroluxem wiec...

  31 Gru 2008 15:28Odpowiedzi: 1030 Wyświetleń: 22692

  Jaką kupić pralkę do 1600 zł.

  elektroda atakuje więc temat zamykam jako rozwiązany choć nowej pralki nie kupiłem bo moja, już obecnie 19 letnia AEG OKO LAVAMAT 70330 ma się dobrze i działa dalej choć pompa wody po problemach z futerkiem żony leginsów głośno brzęczy to jednak działa. Korci mnie żeby ją wymienić, ale jak zawsze, nie...

  20 Cze 2020 13:09Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 3384

Przegląd sprzętu Aeg Mw17e10m

Bezpośredni link do pobrania Przegląd sprzętu Aeg Mw17e10m

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przegląd sprzętu Aeg Mw17e10m